Oд Академијата за протокол забележуваат што Скопје не е украсен со државни знамиња за празникот Илинден. Слична слика има и во останатите градови во Македонија

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.