Поранешниот претседател на Надзорниот одбор на МИА Зоран Иванов и редовен провладин аналитичар во дебатните емисии изнесе тешки нареди кон родителите кои имале лични искуства од траорот на Клиниката за окологија.

Тој ги нарече родителите простаци.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.