Ознака: Клиника за онкологија
Македонија 03.11.22 | 11:30

„Доктори препродаваат лекови на болни од рак“, тврди вработена во Онкологија откако пациенти останаа без „оксалиплатин“

Медицински персонал од Клиниката за онкологија сведочи дека пациентите биле манипулирани со лековите за рак. Вработена во клиниката, која сакаше да остане анонимна,...

Калеидоскоп 18.02.21 | 11:28

Исчезната пациентка од Онкологија, семејството бара помош да биде пронајдена

Пациентка по име Ленка Најденова (70) излегла од Клиниката за онкологија вчера попладне незабележана од никого, ниту од обезбедувањето ниту од медицинскиот персонал...

Црна хроника 09.06.20 | 20:33

Медицинска сестра крадела цитостатик од Онкологија

На Клиниката за радиотерапија и онкологија медицинска сестра која работела во дневната амбуланта, каде пациентите добиваат терапија, била фатена како краде цитостатик....

Македонија 12.04.20 | 22:22

Вработена во Клиниката за онкологија заразена со корона вирус

Вработена во Клиниката за онкологија е заразена со корона вирусот, пренесува ТВ 24. Оваа информација ја потврдил и директорот Нино Васев кој ја добил информацијата...

Македонија 11.04.20 | 09:56

Клиниката за радиотерапија и онкологија функционира непречено и во услови на Ковид-19

Клиниката за радиотерапија и онкологија функционира непречено и во услови на КОВИД-19, информира Министерство за здравство. Пациентите кои примаат хемотерапија и имунотерапија...

Здравје 06.12.19 | 23:27

На Клиниката за онкологија се набавени 30 нови современи лекови

Институтот за радиотерапија и онкологија во Скопје наредниве две години ќе располага со 30 нови биолошки лекови за лекување на пациенти со онколошки заболувања, одобрени...