Зијадин Села, актуелниот претседател на Алијанса за Албанците беше единствениот кандидат на оваа партија на денешниот конгрес, а денес повторно е реизбран за претседател.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.