Болниов бил на конгрес од Сириза во Грција.
Министер Смрт со него.
Рачето на срце го стави.
Искрено ми се повраќа кога го гледам, напиша на Фејсбук, Здравко Китановски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.