За министерот Бујар Османи од ДУИ голем проблем е кога граѓаните за 500 денари точат скапа нафта на „Лукоил“, но кога се големи пари во прашање ДУИ немаат проблем, реагира пратеникот Антонио Милошоски, по изјавите на министерот за надворешни работи дека со секое купување на руската бензиска пумпа граѓаните ја финансираат руската армија

Нивниот Уљуси Бекири (директор на Агенцијата за задолжителни нафтени резерви) купува голема количина на нафта од „Лукоил“, за што пред неколку дена им исплатил 500.000 евра, пишува Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.