Говната кои со највисокото раководство го офарбаа цел град и ја запалија канцеларијата на Претседателот осудуваат за насилство?!, реагира актерот Роберт Вељановски, откако претходно и СДСМ и ДУИ ги осудија настаните пред Собранието и пред Владата, каде со денови протестираат македонските граѓани.

Јас не одобрувам насилство. Ама, замисли, сдс ги осудило насилствата пред зградата на предавничката влада и пред собрание!
Говната кои со највисокото раководство го офарбаа цел град и ја запалија канцеларијата на Претседателот осудуваат за насилство?!, пишува Вељановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.