Ознака: сдсм
Македонија 12.07.20 | 22:00

Кандидати на СДСМ краделе струја за гласови?!

Жителите на Шуто Оризари откриваат дека кандидати за пратеници од СДСМ незаконски приклучувале улично осветлување во замена за гласови. Сведоци на овие случувања за...

Македонија 12.07.20 | 21:38

Димитров: Заев со име и презиме објавуваше бомби кои го разобличија режимот, oвие излегуваат странично и во паника се лошо монтирани

Кандидатот за пратеник од СДСМ и носител во изборната единица 1 од коалицијата „Можеме“ во вечерашната телевизиска дебата на Телма ТВ, изјави: „Зоран Заев со име и...

Македонија 12.07.20 | 21:03

И, што е ова ако не е режим!

Доаѓа денот, еве го. Стани, изми го лицето и облечи чиста облека, да се види убавото од тебе и на тебе. Ова е твој ден. Ден што ќе ти смени се од утре па натаму. Ден после кој...

Македонија 12.07.20 | 20:47

Заев од Хераклеа: Денеска имаме татковина со сите аршини!

На последниот ден од кампањата претседателот на СДСМ и носител на кандидатска листа на пратеници во ИЕ4, Зоран Заев вечерва се обрати на граѓанска трибина на СДСМ и коалицијата...

Македонија 12.07.20 | 20:29

Зеколи им се потсмева на СДСМ: Со нетрпение се очекува демантот од Бихаќка

Со нетрпение се очекува демантот од „Бихаќка“, пишува политичкиот аналитичар Арсим Зеколи по последната аудиобомба во која Зоран Заев признава дека влегол во рекет...

Македонија 12.07.20 | 20:16

Програмата на ВМРО-ДПМНЕ е пишувана од експерти и професори, на СДСМ од пробисвети и самопрогласени независни пратеници

Ние нудиме 1000 решенија за 1000 проблеми. Јас би сакал и 10.000 да понудиме, но ние како што тоа јас го зборувам на средбите со граѓаните, ветуваме она кое што цениме дека ќе...

Македонија 12.07.20 | 19:49

СДСМ во паника, сериозно ги злоупотребува приватните броеви на граѓаните

Непосредно пред почетокот на предизборниот молк, СДСМ и коалицијата „Можеме“ започнаа „лов“ за албанските гласачи со испраќање порака на нивните приватни броеви. Ова...

Македонија 12.07.20 | 18:20

Aктивисти на СДСМ бараат од гласачите на ВМРО-ДПМНЕ да го чкртнат „Северна“ на гласачкото ливче за да биде неважечко

Активисти на СДСМ бараат од гласачите на ВМРО-ДПМНЕ да ја шкртнат „Северна“ од гласачкото ливче. Според портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски тоа е последен  очајнички...

Македонија 12.07.20 | 14:05

Изборен карантин во Свети Николе – конфекција рашири корона низ градот, гласачите остануваат дома

Голем дел од жителите на Свети Николе се во карантин, откако бројот на заболени од корона значително порасна. Според статистиката, во текот на вчерашниот ден се регистрирани...

Македонија 12.07.20 | 12:52

Го избрка Бранко или Бранко го пушта низ вода Заев – СДСМ без поддршка од Црвенковски

Каде е Бранко Црвенковски пред претстојните избори, кога, во среда Македонија ја бира новата Влада? Иако досега знаел јавно да даде поддршка на партијата со која раководеше...

Македонија 12.07.20 | 11:43

Камчев запали се од СДСМ: Ме лажеа дека ќе ми најдат работа да протестирам со нив за власта на Груевски да падне

Ова е Васил Камчев од Кавадарци, координатор на стечајците. Васил раскажува како биле излажани за да излезат на протести во 2016 и што се лажно им било ветувано, стои во...

Македонија 11.07.20 | 15:02

По 20 години трчање за партијата, понижување ми е да ја имам оваа книшка дома

По 20 години работа и трчање за партијата, гостиварецот Спиро Спироски вели дека е крајно разочаран и навреден од постојаните лажни ветувања, но и погрешни политики на...

Македонија 11.07.20 | 14:43

СДСМ за „бомбата“: Заев постојано барал начин за целосна реформа на правосудството

Како што наближува изборниот ден и поразот на ВМРО-ДПМНЕ И Христијан Мицкоски, растат паниката и стравот во белиот дворец, реагираат од СДСМ на денешната „аудио-бомба“...

Македонија 11.07.20 | 09:35

Зошто стотици заболуваат, а состојбата во Македонија со корона-кризата е катастрофална

Македонија е европски Вухан, а за Заев граѓаните не вредат ни пет банки, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Македонија со Зоран Заев секој ден тоне се подлабоко и подлабоко. Последното...

Македонија 11.07.20 | 09:06

Црните пари во кампањата на СДСМ не биле унгарски

СДСМ најостро ја демантира веста објавена за, како што велат, наводно „финансирање на кампањата на СДСМ со црни пари од Унгарија“, сторија објавена во „Вечер“, а пренесена...

Македонија 10.07.20 | 21:30

Зеќири: Од 2016 година СДСМ не е партија на Македонците

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири во интервју за албанската телевизија Еуроњус Албанија рече дека од 2016 година Социјалдемократскиот сојуз веќе не е партија...

Македонија 10.07.20 | 12:36

Цело СДСМ на чело со Заев и Шекеринска спроведувале рекет!

Целото СДСМ, на купче, на чело со Зоран Заев и Радмила Шекеринска правеле, спроведувале рекет и криминал, потенцираше денеска Наум Стоилковски. Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 09.07.20 | 15:56

Луксузна кампања: СДСМ на Фејсбук истура 10 пати повеќе илјади евра од која било друга политичка опција

Од сите политички партии кои учестуваат на вонредните парламентарни избори СДСМ убедливо најмногу има потрошено на рекламирање на Фејсбук. Само во текот на вчерашниот...

Македонија 09.07.20 | 11:48

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ според новата анкета на „Habeas Corpus“

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од правниот и политички систем. Анкетата на јавното...

Македонија 08.07.20 | 18:50

Со брашно и зејтин СДСМ бараат глас од тешко болен инвалид

Мизерно, значи помизерно нема од тоа да го поткупуваш ти човек инвалид со пакет храна. Тоа не им го опростувам. Ќе идам и на суд, додека можам да се борам. Вака Марина Златановска...