Ознака: протест
Скопје 18.09.20 | 18:44

Жителите на Маџари излегоа на протест: Бараат дислокација на т.н „Бувљак пазар“, контрола на рампата како и на отпадите

Жителите на Маџари денеска излегоа на протест поради  против долгогодишната незаинтересираност на градските и општинските за власти за решавање на основните проблеми...

Македонија 18.09.20 | 11:49

Богата влада, сиромашен народ. Оставка! побара лидерот на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски по вчерашниот масовен протест

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку видео од масовниот протест вчера побара оставка од владата предводена од СДСМ на чело со Зоран Заев. Имено Мицкоски...

Скопје 17.09.20 | 22:23

Ѓорчепетровци утре излегуваат на протест

БЛОКАДА БЛОКАДА БЛОКАДА УТРЕ, ПЕТОК ВО 16ч. блокада на улица Борис Сарафов (ex 4-ти јули).Против дивеењето и трките на таа улица, стои во објавата на Фејсбук на жители на...

Македонија 17.09.20 | 20:00

Јанушев: Бараме надзор расправа во Комисијата за финансирање и буџет на која ќе се расправа за работата на РКЕ и начинот на кој се носат штетни политики

ВМРО-ДПМНЕ денес по трет пат го подига гласот против осиромашувањето на граѓаните, кое го носи оваа власт на Заев преку поскапувањето на струјата. Македонија е единствена...

Вести 17.09.20 | 19:29

Масовен протест со јасни пораки: „Богата Влада, сиромашен народ“, „Заев апаш, тендери лапаш“!

„Богата Влада, сиромашен народ“, „Заев апаш, тендери лапаш“! Ова се само дел од пораките испратени на денешниот масовен протест во Скопје. Мафијата на Зоран Заев ја...

Македонија 17.09.20 | 19:25

Поскапата струја носи сиромашен народ – илјадници граѓани излегоа против мафијата на власт (ГАЛЕРИЈА)

„Богата Влада, сиромашен народ“, „Заев апаш, тендери лапаш“, порачаа илјадници граѓани од денешниот масовен протест во Скопје. Од паркингот на спортската сала „Борис...

Македонија 17.09.20 | 18:36

Костовски: ВМРО-ДПМНЕ останува да протестира се додека не падне мафијашката власт

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на како што напоменав...

Македонија 17.09.20 | 18:30

За нашите деца ли ги спремавте монтажните болници: Протест на мајките пред Влада

Пред владата се одржува најавениот протест на родилки и мајки на деца до шест годишна возраст против одлуката која ги обврзува да го прекинат продолженото породилно...

Македонија 17.09.20 | 17:08

ВО ЖИВО: Протест со автомобили против мафијата на Заев која ја урна економијата во Македонија

Мафијата на Зоран Заев ја урна економијата во Република Македонија. Поради неспособноста на владата предводена од СДСМ останаа над 40 илјади граѓани на улица за пет...

Македонија 17.09.20 | 08:42

Денеска во 18 часот нов протест со возила од пред „Борис Трајковски“ па се до Регулаторна

Мафијата на Зоран Заев ја урна економијата во Република Македонија. Поради неспособноста на владата предводена од СДСМ останаа над 40 илјади граѓани на улица за пет...

Македонија 16.09.20 | 18:00

ВМРО-ДПМНЕ: Протест против мафијата на Заев и поскапа струја утре во 18 часот

Мафијата на Зоран Заев ја урна економијата во Република Македонија. Поради неспособноста на владата предводена од СДСМ останаа над 40 илјади граѓани на улица за пет...

Македонија 16.09.20 | 16:35

Јанушев најави нов протест на ВМРО-ДПМНЕ за утре во 18 часот

Игор Јанушев за утре најави нов протест на ВМРО ДПМНЕ -Мафијата направи 40 илјади невработени за 5 месеци; -историски пад на БДП од 12.9%; -прават трговија со Делчев, -земјоделците...

Македонија 16.09.20 | 14:50

Мајките на породилно утре на протест пред Владата, Шахпаска ги повикува да се вратат на работа

Родилките и мајки на деца до шест години утре излегуваат на протест пред Владата поради одлуката да им се прекине породилното отсуство и да се вратат на своите работни...

Македонија 16.09.20 | 11:50

ВМРО-ДПМНЕ со европски протест за македонски Гоце Делчев

Од пред Министерството за правада, преку мостот Гоце Делчев, до Министерството за надворешни работи, илјадници луѓе маршираа на протестот со кој го искажаа своето незадоволство...

Македонија 15.09.20 | 22:01

Тетовските работници во комунална хигиена немаат платени придонеси за шест месеци

Поради неплаќање придонеси за шест месеци, стотици вработени во јавното комунално претпријатие „Тетово“ почнаа со штрајк. Тие нема да ги вршат своите секојдневни...

Македонија 15.09.20 | 20:23

Најденовска: Сакаме Европска Македонија во која нема да биде забрането да си ги славиме хероите

Има една теза која како млад човек бескрајно ме нервира, а тоа е дека младите не ги интересира политика. Младите ги интересира политика, но поради гадостите во политиката...

Македонија 15.09.20 | 19:43

Пандов: Ние сме таа Гоцева раса, на власт е мафија која сака да го продаде најсветото

Горд сум што сум Македонец и што Гоце е Македонец, ние сме таа Гоцева раса, на власт е мафија која ништо не ценат и решени се да го продатат и најсветото, а тоа е Гоце Делчев, рече...

Македонија 15.09.20 | 19:34

Иладници граѓани на улиците во Скопје: Гоце Делчев е нашиот идентитет и црвена линија за нашето достоинство (ГАЛЕРИЈА)

Со транспаренти „стани Гоце те предадоа“, „Гоце е црвената линија“, „или Гоце или Заев“, „Гоце не го даваме“ илјадници демонстранти излегоа на улиците во главниот...

Македонија 15.09.20 | 18:09

ВМРО-ДПМНЕ предупредува: Имаме сознанија за уфрлување на поединци инструирани од власта за да го дискредитираат протестот

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека имаат сознанија за уфрлање на поединци инструирани од власта, кои наводно ќе имаат задача да го дискредитираат протестот. Предочуваме за сознанија...

Македонија 15.09.20 | 18:00

ВО ЖИВО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ за поддршка на членството во ЕУ, за Македонија и за Гоце Делчев

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе организира протестен собир, како што најави, за поддршка на членството во ЕУ, за Македонија и за Гоце Делчев.  Најавено е дека протестот...