Утре (17 август 2022), во Министерството за надворешни работи ќе се одржи комеморација по повод смртта на поранешната министерка за надворешни работи, Илинка Митрева.

Настанот ќе се одвива во амфитеатарот на Министерството, со почеток во 10:00 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.