Ознака: Илинка Митрева
Македонија 17.08.22 | 12:37

Бучковски, Милошоски, Османи, Никоски ѝ оддадоа почит на Илинка Митрева

Со колаж од фотографии од професионалната кариера на поранешната министерка за надворешни работи Илинска Митрева пренесуван на интернет преку видео врска до сите...

Македонија 17.08.22 | 09:38

Комеморација за Илинка Митрева

Во Министерството за надворешни работи денеска о 10 часот ќе се одржи комеморација за поранешната министерка за надворешни работи Илинка Митрева. Настанот ќе се одвива...

Македонија 16.08.22 | 21:20

Утре во МНР комеморација за Илинка Митрева

Утре (17 август 2022), во Министерството за надворешни работи ќе се одржи комеморација по повод смртта на поранешната министерка за надворешни работи, Илинка Митрева. Настанот...

Македонија 01.08.22 | 20:48

МНР: Митрева ќе остане запаметена по својата посветеност и бескомпромисност во заштитата и промовирањето на интересите на државата

Вработените во Министерството за надворешни работи со големо жалење ја примија веста за смртта на Илинка Митрева, поранешна министерка за надворешни работи, информира...

Македонија 01.08.22 | 17:20

Ставовите на Заев се завршниот удар што тој ѝ го задава на Македонија: Што велеше Илинка Митрева во 2020 за политиките на СДСМ

Почина поранешната министерка за надворешни работи, Илинка Митрева. Митрева беше поранешна пратеничка од редовите на СДСМ и еднa од основачите на партијата. Кон крајот...

Македонија 01.08.22 | 17:17

ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење за смртта на Илинка Митрева

ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење за смртта на Илинка Митрева, поранешен министер за надворешни работи на Република Македонија и упатува искрено сочувство до семејството...

Македонија 01.08.22 | 14:31

Почина поранешната министерка за надворешни работи Илинка Митрева

Почина поранешната министерка за надворешни работи Илинка Митрева, објави СДСМ. Искрено сочувство до семејството на прерано починатата Илинка Митрева, поранешна пратеничка...

Македонија 01.07.21 | 19:53

Илинка Митрева доби почесен орден од Франција

Република Франција повторно ја одликуваше поранешната министерка за надворешни работи на Македонија, Илинка Митрева. Ова е трет пат таа да добие високо одликување...

Македонија 27.11.20 | 09:52

Основачите на СДСМ бараат оставка од Заев: Веднаш да замине од СДСМ и од фунцијата премиер

Некогашното раководство на СДСМ повикува на здрав разум и свест, оставка и одговорност по објавувувањето на скандалозното интервју на актуелниот претседател на СДСМ...

Македонија 26.11.20 | 21:29

Илинка Митрева за интервјуто на Заев: Нема простор за дообјаснувања, има простор за вонреден конгрес во СДСМ

Ставовите на Заев се завршниот удар што тој ѝ го задава на Македонија. Почна од Преспа и промената на името на нашата држава, а сега посегна по идентитетот, јазикот и...