Не ви беше чудно што ЕВН редовно на многу високи позиции прима најблиски луѓе од врвот на владеачките партии, прашува адвокатот Александар Тортевски, според кој токму тоа довело сега да плаќаме висока цена за транспортот на електричната енергија.

Не ви беше чудно што ЕВН редовно на многу високи позиции прима најблиски луѓе од врвот на владеачките партии. Им дава огромни плати и привилегии. Сега ќе се чудиме како струјата чини 1.500 денари а транспортот 3.000, вели тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.