Само преплашена и однародена власт, во сред криза турка црна кампања за опозициски лидер, како да сме среде избори, истакнува пратеничката Гордана Силјановска Давкова во статус на социјалната мрежа „Фејсбук“.

„СЕБЕСКЕНИРАЊЕ! Само ВЛАСТ разнебитена до непрепознавање, само ПРЕПЛАШЕНА и ОДНАРОДЕНА ВЛАСТ до степен на НЕПРИЗНАВАЊЕ, само ДЕБИЛНА ВЛАСТ, само МИЗЕРНА власт среде ТОТАЛНА КРИЗА и СКРИНИНГ процес фрла пари ВО ВЕТЕР и/ли во КЛИЕНТЕЛИЗАМ, туркајќи ЦРНА ПРОПАГАНДА кон опозицискиот лидер.

Човек има впечаток дека сме сме среде валкани парламентарни ИЗБОРИ од кои ВЛАСТА БЕГА“ – вели таа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.