Ознака: црна кампања
Македонија 28.10.21 | 23:50

Мицкоски: Ако потребно е да ги издржиме овие измами и црна кампања од власта, нека знаат дека подготвен сум да ја платам секоја цена за слободата и новата заедничка иднина

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашниот предизборен митинг во Скопје истакна дека доколку е потребно да се издржат сите измами и црна кампања...

Скопје 28.10.21 | 17:27

Мицковски: Влеговте во најниската националистичка, ксенофобна и антибугарска црна кампања, ги загрозувате нашите државни позиции

Советот во Град Скопје и официјално го изгубија, со што поразот е констатиран, коментира Ивор Мицковски откако ВМРО-ДПМНЕ и Левица објавија дека постигнале договор...

Македонија 28.10.21 | 13:25

Стоилковски: Заев е предводникот на црната кампања со којашто се служат затоа што единствено тоа им остана

Зоран Заев е предвоникот на црната кампања којашто е во спротивност на Изборниот законик. Како што истакнува Стоилковски, таквите постапки на Заев и на неговите следбеници...

Скопје 28.10.21 | 12:41

Сега гледам право во моите противници, градоначалникот во заминување и премиерот во заминување со порака – Ќе ве победиме! Готово е!

По неколкудневните напади врз кандидатката за градоначалник на Град Скопје Данела Арсовска, таа преку јавно писмо им се обраќа на граѓаните. Ви го пренесуваме нејзиното...

Твитови 28.10.21 | 10:57

Кога немаш ништо сработено да се пофалиш, тогаш ќе лепиш билборди низ град со навреди и црна кампањаМакедонија 28.10.21 | 08:49

Ова се возилата на специјалците од МВР кои малтретираат активисти на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Ова се слики од возилата на специјалците на МВР кои се паркирани пред одморалиштето на МВР во населба Свети Стефан во Охрид, објавува Охрид24.мк. Според порталот, постојано...

Македонија 28.10.21 | 08:27

Ширење бугарофобија од оние кои виткаат кичма и се лигават пред секој кмет од соседството е шизофрена работа

Утринската пошта ѝ ја превртела утробата на професроката Билјана Ванковска. Неочекувано длабок заглиб во жива кал. СДСМ не е подготвен да си замине, ами да се самоубие. Не...

Македонија 13.10.21 | 13:15

Кој стои зад апсењата на Камчев и Мијалков: Црната кампања „Нема недопирливи“ води директно до Зоран Заев

На некои македонски портали се објавува банер, во кој на црна позадина се гледаат ликовите на бизнисменот Орце Камчев и на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков....

Македонија 29.12.20 | 15:04

„Господа“ од СДСМ, не сте ме поразиле мене, туку се фалите со одземањето од сиромашните

Жалосно е и јадно како владеачката структура се фали со заложништвото на 33 милиони евра на граѓаните (даночните обврзници), и тоа во момените кога сме погодени од најголемата...

Македонија 27.11.20 | 09:11

Мицкоски: Ме напаѓаа со црна пропаганда бидејќи договор со криминалот не правам

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски четири години е цел на црна пропаганда од станата на власта. Тој објаснува дека причината е јасна  бидејќи со него Заев не може...