Откако на првичните изборни резултати освоија 13 мандати, коалицијата „Вреди“ славеше а Арбен Таравари на Фејсбук испрати порака до ДУИ.

Реков дека сум доктор и дека на крај ги давам лековите! 2 пати на ден после леб Помина! Промената завршена!, им порача Таравари на ДУИ преку социјалните мрежи.

ДУИ засега има освоено 18 мандати, а коалицијата „Вреди“ 13 мандати на парламентарните избори.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.