Вечерва во Собранието на Македонија не беше изгласана Интерпелација за работата на претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Вкупно гласаа 104 пратеника, „За“ гласаа 43, „Против“ гласаа 61, „Воздржани“ нема.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.