Пендаровски се колнеше во нема правда нема мир, а одмолче на целиот криминал на СДС и потпишуваше криминални закони.Во 2019 година се колнеше во слоганот “Нема правда, нема мир” тврдеше дека живеел со него, за цел мандат од 5 години да одмолчи епски криминал на СДС и ДУИ, потсетува ВМРО-ДПМНЕ.

На Пендаровски како Претседател му се случи скандалот со над 200 пасоши на белосветски криминалци, државјанството на Онишченко, а тој не ја осуди власта, ниту побара одговорност, напротив сега е претседателски кандидат на СДСМ.

Пендаровски е одлика на криминалот на СДС исто како и Ковачевски.

Стево Пендаровски како претседател потпиша низа штетни закони за државата,носи вина за 2% доверба во судството.Македонија со СДС и Стево Пендаровски губеше. Во право е народот кога вели дека немаме држава, време е да ја вратимеRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.