Тажна вест за Кренар Лога, Викторија Мадиќ, Габер Дамјановска и Џелал Бајрами, објави на социјалната мрежа на Фејсбук пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски.

Управниот суд вечерва го потврди приговорот на Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова и ја одби тужбата на Академијата за судии. Одлуката е конечна.

Постапката за полагање испити и засновање на работен однос на 130 слушатели за судии и обвинители се запира заради прекршување на законот!, пишува Милошоски во својата објава.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.