Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски вечерва присуствуваше на отварањето на новиот штаб на паријата во Куманово, каде што присуствуваа и голем број на граѓани.

-Победничка еуфорија во Куманово !!!

Преубава атмосфера при отварање на новиот изборен штаб во Куманово, народот се сплотува и ни се приклучува масовно за да испишеме победничка историја на претседателските и парламентарните избори.

БРАВО КУМАНОВО, пишува Мисајловски во својата Фејсбук објава.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.