Ознака: владо мисајловски
Македонија 07.05.19 | 13:09

Владо Мисајловски: Позитивната мисла и добрината да бидат водилка на секој еден од нас

Позитивната мисла и добрината да бидат водилка на секој еден од нас. Посета на Папата Франциск. Скопје, Република Македонија, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо...

Македонија 03.05.19 | 21:31

Патриотскиот Чаир е уште една општина од која ја добиваме подршката за првата претседателка

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес беше во посета на Чаир од каде порача – одиме на ПОБЕДА! Патриотскиот Чаир е уште една општина од која ја...

Македонија 02.05.19 | 13:51

Мисајловски: В недела да го дадеме својот глас за позитивни промени и достоинствена татковина

Благодарност до сите граѓани што ја дадоа својата подршка на локалните избори во Ново Село за нашиот кандидат Николчо Стоилков и за новата претседателка на Република...

Македонија 28.04.19 | 00:50

Мицкоски и Мисајловски заедно го дочекаа Христовото воскресение

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Владо Мисајловски со семејствата го дочека најголемиот христијански празник Велигден...

Македонија 23.04.19 | 23:46

Мисајловски: ВМРО ДПМНЕ 53 пратеници, СДСМ 40, Беса и Алијансата 12

ВМРО-ДПМНЕ се врати, СДСМ тоне јако. Доколку власта прифати предвремени парламентрани избори опозицијата ќе победи со плус 10 пратенци, прогнозира потпретседателот...

Македонија 22.04.19 | 12:13

Мисајловски: Денот по утрото се познава

Денот по утрото се познава. Имајте убав ден мој народе македонски, напиша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на Фејсбук. Инаку, ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат...

Македонија 19.04.19 | 21:03

ВМРО-ДПМНЕ е народот, а пак народот е МАКЕДОНИЈА!

Во пресрет на изборниот молк кој започнува од полноќ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на својот Фејсбук профил порача: ВМРО ДПМНЕ е народот, а пак народот...

Македонија 17.04.19 | 14:41

Јанушев: Андреј Стојаноски е македонски херој кој соборува светски рекорди

Андреј Стојаноски, младиот Македонец кој плива веќе 15 години, но не го слуша звукот на водата. Младиот Македонец, 22 годишниот Андреј Стојаноски кој ни е пример, репер,...

Македонија 15.04.19 | 22:28

Мисајловски во Ѓорче: Сретнав чесни и достоинствени луѓе кои сакаат промени

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, денеска бил во посета на општина Ѓорче Петров каде се сретнал со повеќе жители. Попладне со граѓаните на Ѓорче Петров....

Економија 12.04.19 | 18:19

Мисајловски: Пристигна првата електролокомотива за заокружување на проектот за обнова на МЖ Транспорт

Владо Мисајловски напиша на својот фејсбук профил: Денес пристигна првата од вкупно 4 електролокомотиви кои се дел од проектот за обнова на железничкиот возен парк...

Македонија 06.04.19 | 17:45

Владо Мисајловски повикува на масовен митинг вечерва во Ѓорче Петров и во Куманово

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, повика на масовност на митинзите кои ги организира партијата за промоција на претседателскиот кандидат Гордана...

Македонија 01.04.19 | 16:35

Мисајловски и Муцунски на средба со пратеници од германскиот Бундестаг

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски остварија работен ручек со Пратеникот од ЦСУ Кристијан Шмит (поранешен министер...

Економија 28.03.19 | 11:23

Мисајловски: Ниту сработиле нешто од владава, ниту пак ќе сработат, едноставно НЕ ГИ БИВА

Владо Мисајловски на својот Фејсбук профил се осврна на поразителната економска политика на оваа влада. Тој напиша: Економска катастрофа !!! Ниту сработиле нешто од...

Македонија 21.03.19 | 14:10

Мисајловски: Да се обединиме за Република Македонија за победа со Силјановска

Европска кампања ќе водат ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на претстојните претседателски избори, најави денеска потпретседателот на партијата Владо Мисајловски, откако во...

Македонија 19.03.19 | 14:03

Мисајловски: Право и правда во Македонија повеќе не постојат

Право и правда во Македонија веќе не постојат. Институциите во целост се ставени во служба на власта. Се злоупотребуваат и законите и сите државни ресурси за политичка...

Македонија 16.03.19 | 17:53

Мисајловски: Граѓаните во Ѓорче се разочарани, прогонот и монтираните судења нема да донесат подобар живот

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денеска беше во работна посета на општината Ѓорче Петров. -Денешната сабота ја искористивме за средба со граѓаните...

Македонија 09.03.19 | 13:13

Мисајловски: За мене „северна“ е само трибина на градскиот стадион

Во видеоинтервју за порталот Курир потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски зборува за последните политички случувања, економските тенденции и прашањето...

Македонија 23.02.19 | 13:30

Недвосмислена поддршка од Мицкоски и Мисајловски за сигурна победа на претседателските избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски како граѓанин се потпиша на кандидатурата на професорката Гордана Силјановска Давкова во подрачната единица на Министерството...

Македонија 14.02.19 | 10:26

Мисајловски: Искрено и неизмерно сочуство до семејствата на оние кои ги загубија животите во оваа страотна несреќа

Огромна болка и тага во Македонија! Секој од нив е нечије дете, татко, мајка, родител и наш пријател. Искрено и неизмерно сочуство до семејствата на оние кои ги загубија...

Македонија 09.02.19 | 14:43

Владо Мисајловски: Ја повикуваме власта да распише предвремени парламентарни избори

Владо Мисајловски ја повика власта да распише предвремени парламентарни избори. Тој говореше од семинарот со наслов „Рефлектирање за минатото, планирање за иднината“...