Ознака: владо мисајловски
Македонија 22.04.24 | 18:21

Мисајловски: Народот масовно се приклучува кон бранот на промени, заокружи број 2!

Топол прием од нашите сограѓани бутелчани кои се победнички расположени!!! Поддршката која ја добиваме од граѓаните е огромна, секој ден е се помасовна и веруваат во...

Македонија 22.04.24 | 13:53

Mисајловски: На овие избори ВМРО-ДПМНЕ ќе извојува убедлива победа

На овие избори ВМРО-ДПМНЕ ќе извојува убедлива победа, најавува носителот во втората изборна единица Владо Мисајловски. Тој во интервјуто за „Република“ кое ќе биде...

Македонија 21.04.24 | 15:15

Мисајловски: Сплотени, сите заедно од Шуто Оризари порачуваме дека на 24 април победува Гордана Силјановска Давкова, а на 8 мај убедливо низ цела Македонија победува ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Денеска сме повторно тука во Шуто Оризари со моите драги пријатели, морам да ги пофалам за овој прекрасен настан мојот пријател Неџат, Нијазим, од нашата коалиција Твоја...

Македонија 20.04.24 | 18:06

Мисајловски: По 50 милиони евра се предвидени за проекти во културата и спортот

Денеска сме повторно тука во Куманово заедно со кандидатите за пратеници од Куманово, заедно со Бобан, со Бране, со Мартина, го започна говорот Владо Мисајловски, потпретседател...

Економија 19.04.24 | 13:46

Мисајловски: Во фокусот на програмата на ВМРО-ДПМНЕ е економијата и животниот стандард

Денеска сум повторно во Ѓорче Петров заедно со пратеникот Бојан Стојаноски и со нашата кандидатка на пратеничката листа, Габриела Калкова и градоначалникот, Александар...

Македонија 19.04.24 | 10:16

Мисајловски: Сега е време за промени и за креирање држава како што доликува за нашиот македонски народ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во втората изборна единица, Владо Мисајловски порача дека победнички,енергично и масовно ја започнуваат кампањата...

Македонија 18.04.24 | 23:11

СДСМ и ДУИ ги интересира криминал и корупција, ние сакаме Влада со луѓе кои ја сакаат Македонија

Носителот на листа од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во 2 ИЕ, Владо Мисајловски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, истакна дека ВМРО-ДПМНЕ убедливо води 2:1 со партијата...

Економија 18.04.24 | 22:57

ВМРО ветува конкретно 5.000 денари за пензионерите, ревидирање на позитивната листа, нови автопати, подобар животен стандард

Најважната порака која што ќе ја упати ВМРО-ДПМНЕ во кампањата е за подобар живот, да имаме повисоки плати, да имаме повисоки пензии, подобар економски стандард, изјави...

Економија 18.04.24 | 21:42

Мисајловски: 300 милиони евра се дадоа за Бехтел и Енка, а на терен нема ништо

Вечерва во Клик Плус на ТВ21 Владо Мисајловски потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ и носител на кандидатска листа во ИЕ2 за парламентарни избори 2024 година вели дека „300 милиони...

Економија 18.04.24 | 21:05

Мисајловски: 40% во моментов има сива економија, никој не се грижи за разбивање на криминалот

Вечерва во Клик Плус на ТВ21 Владо Мисајловски потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ и носител на кандидатска листа во ИЕ2 за парламентарни избори 2024 година вели дека „многу...

Македонија 16.04.24 | 15:06

Мисајловски: За да почнат промените во Македонија потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова

Денеска сме повторно во Куманово, со нас е и нашиот технички министер за труд и социјала Ѓоко Велковски, но и кандидати за пратеници, добри луѓе од Куманово. Овде сме...

Македонија 15.04.24 | 17:30

Мисајловски во Гази Баба ги поздрави активистите на СДСМ

Владо Мисајловски, потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ и носител на кандидатска листа во ИЕ2 за парламентарни избори 2024 година денеска беше на терен во скопската општина...

Македонија 15.04.24 | 12:27

Mисајловски: Одвратно е однесување на СДСM и Пендаровски кон Силјановска Давкова

Денеска сме повторно во Гази Баба, имаме чест денеска и заедно со заменик министерката за финансии Елена Петрова да разговараме со неколку компании, во цел на претседателската...

Македонија 14.04.24 | 19:25

Мисајловски: Поддршката е огромна, народот масовно се приклучува кон бранот на промени

Потпретедателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во втората изборна единица, Владо Мисајловски продолжува со низата средби со граѓани. Денеска се сретна со кумановци...

Македонија 14.04.24 | 13:39

Мисајловски: Ни треба голема мобилизација на овие избори

Денеска тука во Ѓорче Петров може да видите една преубава слика заедно министерот Стефан Андоновски, со пратеникот Бојан Стојаноски, заедно со градоначалникот Александар...

Македонија 13.04.24 | 19:46

Mисајловски: Со поддршка за Силјановска Давкова ќе започнат промените

Деновиве бев во посета на повеќе населени места, видов што се сѐ прави овде во Бутел, што прави градоначалникот Дарко Костовски. Разговарав со младите, со спортисти,...

Македонија 13.04.24 | 13:50

Мисајловски: Куманово има една преубава позитивна енергија и целата енергија води кон Силјановска Давкова

Еден убав ден во Куманово. Навистина ми е драго што гледам позитивна енергија. Денеска тука премногу млади луѓе, имаме авангарда од Куманово, уметници, луѓе што се препознатливи...

Македонија 12.04.24 | 22:40

Мисајловски од Побожје: Промените се неизбежни и потребен ни е претседател на држава кој ќе работи исклучиво само за интересите на Македонија и за сите граѓани

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски преку статус на Фејсбук информираше дека вечерва бил во посета на селото Побожје. „📍Посета на с.Побожје, Општина...

Македонија 12.04.24 | 19:49

Мисајловски: Вашата поддршка ни е мотив да чекориме храбро, и заеднички да си ја вратиме Македонија назад

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски попладнево беше во работна посета на Стајковци. Преку статус на Фејсбук тој информираше дека имал средби со граѓаните...

Македонија 12.04.24 | 18:25

Мисајловски: Граѓаните на Шуто Оризари се целосно заборавени од власта на СДСМ и ДУИ, бараат промени кои доаѓаат наскоро!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски информираше на Фејсбук дека денеска бил на средба со граѓаните на Шуто Оризари. „Заедно со најголемата коалиција...