Денеска тука во Ѓорче Петров може да видите една преубава слика заедно министерот Стефан Андоновски, со пратеникот Бојан Стојаноски, заедно со градоначалникот Александар Стојкоски и со многу млади луѓе, изјави Владо Мисајловски.

Денеска ќе дискутираме за различни теми за она што нив ги интересира и вистина ми е драго што гледам повеќе и повеќе млади да се сплотуваат за Гордана Силјановска Давкова.
Се среќаваме со различни целни групи, со различни категории, возрасти на луѓе можам да кажам дека сите луѓе се за ВМРО-ДПМНЕ и сите се со огромна поддршка за Гордана Силјановска Давкова.
Многу убави работи спомна Стефан, но јас сакам да дополнам една работа.

За да имаме што поголема промена во општеството, за што повеќе луѓе да се сплотат ни треба голема мобилизација на овие избори. Затоа сакам да ги повикам сите граѓани да излезат на 24 април и да го дадат гласот за нашата професорка Гордана Силјановска Давкова бидејќи потоа со што поголема излезност ќе се направи една голема енергија, голема еуфорија за голема победа, бидејќи македонскиот народ одвај чека да победи, а за да ја направиме Македонија горда ни треба сите да гласаме за бројот 2, а тоа е нашата професорка. Се разбира потоа на новите избори и кампањата која следува од 18 април, тие се парламентарните избори заеднички овој циклус да покажеме дека време е за промени, дека време е за една поубава, поевропска Македонија и се разбира да ја направиме Македонија горда.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.