После секој митинг се чувствувам помлада, поумна, посигурна, подостоинствена и погорда, заради вас, напиша Гордана Силјановска Давкова по вчерашниот митинг во Карош.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.