Убав слоган направиле од химната која не сакаат да ја чујат, коментира аналитичарот Ивор Мицковски.

Слободен е Грујо, ние другите сме обединети околу заедничката мизерија.

 

Заборавивте што се случи лани, се дадовте на фешти, не ја научивте лекцијата за дистанцата помеѓу убавите приказни и грдата реалност.

 

Само мала самокритика и воздржаност ќе значеа многу поголем напредок, слобода и самосвест од сите ваши денес празни прослави.

 

Очигледно, не живееме иста земја и општество и не се залагаме за истата слобода.
Уживајте во пригодните коктели и здравици – пишува Мицковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.