Каков тоа ветинг си замислуваат Груби и Али откако ги подбра амбасадорката, пишува на фејсбук Ивор Мицковски.

Прво, бевте со режимот, има бомби за вас, кои ги прогласивте за нелегални, има пресуди на американски суд дека сте земале пари за Маџар телеком, вие сте докажани криминалци.
Во правосудство е пресликано вашето криминално владение, сегде сте максимално инсталирани и без вас не мрда ништо.
Или сакате ко другарот Рама да правите ветинг и да суспендирате цело обвинителство и судство на 3-4 години за да правите пак што сакате.
Ветинг со вас е пропала прича, власт со вас е пропала прича, се што зависи од вас е пропала прича, и оваа смешна Влада, и неспособниот, но криминоген македонски партнер и оваа ужасна Македонија, пишува Мицковски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.