Ознака: артан груби
Македонија 19.09.23 | 12:58

Со ќутенката „загрижената“ влада тајно формира 3 нови друштва за коцкање преку интернет

Тајно и на мала врата Владата уште пред три месеци донела одлука да овозможи почнување постапка за основање три нови друштва за приредување интернет игри на среќа, кои...

Македонија 18.09.23 | 20:43

Ахмети го брани Груби: И мене ми се случило да позајмам автомобил

„Ова не се однесува на криење имот, бидејќи возилото има адреса, има сопственик, се знае чија сопственост е. Секому се случува да позајми возило“ – вели лидерот на ДУИ...

Економија 06.09.23 | 23:08

Механизацијата за изградба на Коридор 8 била на пат кон земјава, Груби најави дека на 12 септември почнуваат градежните активност

Првиот вицепремиер на Владата, Артан Груби, од Тетово најави дека механизацијата која ќе работи на изградба на автопатиштата предвидени во Коридор 8 е на пат кон државата. Откако...

Македонија 01.09.23 | 18:15

За Груби Аннтикорупциската комисија нема капацитет, Османи ги предаде документите за бизнисменот што не го знае

Дали во ДУИ имаат различен став за односот кон Антикорупциската комисија. Откако „главниот“ во Мала Речица Артан Груби за антикорупционерите рече дека немаат капацитет,...

Македонија 26.08.23 | 12:56

Груби: На средбите со Ескобар разговаравме исклучиво само за успешно завршување на уставните измени

На вчерашните средби со Ескобар воопшто не се разговараше во однос на предвремени избори, се разговараше единствено за успешно завршување на уставните измени и продолжување...

Македонија 17.08.23 | 21:26

Да не губиме време на Груби, тој ја започна својата кариера со национализам кон Македонците

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото денешно гостување во Дневникот на Сител беше запрашан за последните реакции од посетата на косовскиот премиер,...

Македонија 15.08.23 | 11:34

Груби повикува на Саем за вработување организиран од „Бехтел и Енка“

Конзорциумот „Бехтел и Енка“, кој ќе ги гради Коридорите 8 и 10д, организира Саем за вработување, информира вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу...

Македонија 13.08.23 | 17:01

Груби: Охридскиот договор отвори ново поглавје за развојот на земјата

Потпишувањето на Охридскиот мировен договор пред 22 години отвори ново поглавје за развојот на земјата, поставувајќи ги темелите на мирот и внатрешната кохезија, еднаквост...

Македонија 03.08.23 | 09:17

Не мора слика да се види дека Ислам Абази е седнат во скутот на Груби

Кога народот се прашува зошто нема реакција на обвинителството за скандалите на Артан Груби, тогаш одговорот е Артан Груби си ја обезбедил заштитата преку вработувањето,...

Македонија 01.08.23 | 14:18

Груби божем си поднесе оставка

Денеска заедно со сите министри ги доставивме нашите оставки до Премиерот, информира вицепремиер Артан Груби. -Почитуван претседател на Владата на Република Северна...

Македонија 01.08.23 | 09:36

ДУИ „великодушно“ се откажува и од премиер Албанец кој на муабет си го договорија Заев и Ахмети

Во лицитацијата на тоа што сѐ нуди ДУИ само да ВМРО-ДПМНЕ гласа за уставни измени се најде и премиер Албанец. Многумина и заборавија што беше тоа и да не беше Артан Груби...

Македонија 29.07.23 | 10:17

Постои основан сомнеж дека Груби го добил аудито затоа што влијаел врз милионски тендер и купопродажба на хотел на Попова Шапка

Oд ВМРО-ДПМНЕ истакнуваат дека изгореното Ауди во дворот на Груби отворило сомнежи за тежок криминал, злоупотреба на службена должност и трговија со влијание. Од партијата...

Македонија 28.07.23 | 10:20

Некогаш оттаму фрлаше со камења: Груби на Кале со Ковачевски ќе го одбележува Илинден

Од Владата соопштија дека по повод државниот празник 2 Август, Денот на Републиката – Илинден годинава, премиерот Димитар Ковачевски ќе се обрати на свеченоста, која...

Македонија 28.07.23 | 09:42

Груби го добива „ауди-то“ 8 дена откако фирмата која му го дава купува хотел на Шапка по багателна цена

Јавното обвинителство да отвори постапка за Артан Груби, бараат од ВМРО-ДПМНЕ, напоменувајќи дека првиот вицепремиер го добива автомобилот „ауди“ осум дена откако...

Македонија 27.07.23 | 14:26

Спасовски се правда: Опожареното возило пред домот на Груби не е ни прво ни последно во кое има недозволена сигнализација

Во возилото кое беше опожарено пред домот на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби имало поставени светлосни сигнализации...

Македонија 27.07.23 | 08:23

Митева: Третирањето на мојот и случајот со автомобилот на Груби покажува колку третманот на граѓаните во Македонија не е еднаков

Факт е дека таквите состојби предизвикуваат чувства на небезбедност и тоа е она што јас и моето семејство го почувствуваме. Меѓутоа од друга страна не би сакала да влезам...

Македонија 26.07.23 | 14:27

Стоилковски: Од кој датум Груби има одобрение за управување туѓо возило Ауди А6?

Артан Груби и институциите должат одговор: Од кој датум Артан Груби има одобрение за управување на туѓо моторно возило во земјава и во странство? Ова е многу важно да...

Македонија 26.07.23 | 13:36

Од кој датум Груби има одобрение за управување туѓо возило Ауди А6?

Артан Груби и институциите должат одговор: Од кој датум Артан Груби има одобрение за управување на туѓо моторно возило во земјава и во странство? Ова е многу важно да...

Македонија 26.07.23 | 09:38

Груби се заплетка до гуша со скандалот со запаленото возило

Артан Груби се заплетка до гуша со скандалот со запаленото возило. Криминалниот чин отвори сомнеж за сериозен криминал за сокривање на имот. Приказните за омилена марка,...

Твитови 25.07.23 | 19:11

Груби: Ако имате потреба, јас преку мои пријатели ќе ви помогнам да си земете возило за приватни потреби, како што на мене ми излагаат во пресрет

ГАСЕТЕ НЕТ !!! 😂😂😂РТ Задолжителен !!!! pic.twitter.com/ySCJkWcJ2k — Пејачот (@pejacot) July 25, 2023