За прв пат се прави асфалт со фекална и атмосферска канализација на улица “Бр.2” во Радовиш, напиша Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМЕН, на својот фејсбук профил.

Промените се случуваат, промените продолжуваат, заедно сме со народот, разговараме за сето она што претставува основна потреба за граѓаните во оние општини каде што ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата која ја предводи имаат свој градоначалник, мнозинство во рамки на советот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.