Ознака: радовиш
Црна хроника 05.12.21 | 17:34

Девојки се степале во кафуле во Радовиш

Две девојки, на 19 и 20-годишна возраст, синоќа го нарушиле јавниот ред и мир кога се степале во кафе-бар во Радовиш, соопшти МВР. „На 05.12.2021 во 00.40 часот било пријавено дека...

Македонија 31.10.21 | 21:10

Ристов: Од утре почнуваме да го градиме Радовиш таков каков што се договоривме

Кандидадот за градоначалник на Радовиш од ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата, Ацо Ристов пред малку прогласи победа на локалните избори. Ви благодарам на сите за оваа голема...

Македонија 31.10.21 | 19:53

Најнова вест: Битола, Охрид и Радовиш добија градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ

Ацо Ристов од Радовиш, Тони Коњановски од Битола и Кирил Пецаков од Охрид се нов градоначалници дознава „Репубика“ од партски извори. И во останатите градови како...

Македонија 28.10.21 | 16:27

Ристов: Да му го вратиме достоинството на Радовиш

Кандидатот за градоначалник на Радовиш Ацо Ристов е задоволен од кампањата и од програмата што ја презентирал пред радовшани. На денешната средба со своите сограѓани...

Македонија 28.10.21 | 15:07

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ го има најдобриот концепт и најдобрата програма за Радовиш

На крајот од изборната кампања би сакал, тука во Радовиш да ги повикам сите граѓани во недела да излезат на избори и да гласаат за бројот 7 и за новиот градоначалник којшто...

Вести 24.10.21 | 21:05

Заев од Радовиш: Многу е важно да се обединиме сите

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат победата,...

Македонија 21.10.21 | 20:52

Ристов ги повика граѓаните да дадат поддршка и во вториот круг – заедно ќе изградиме една поубава општина Радовиш

Вечерва пред радовишани се обрати кандидатот за градоначалник, Ацо Ристов. Тој ја изрази својата благодарност до сите што во првиот круг во голем број ја покажале слободната...

Македонија 21.10.21 | 20:49

Мицкоски: Вистинското решение за Радовиш е Александар Ристов

Вистинското решение за Радовиш е Александар Ристов. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласа во првиот круг, а неговото водство е сигурен сигнал...

Македонија 21.10.21 | 17:03

Мицкоски меѓу жителите на Добрашинци и Нова Маала: На прагот сме на една голема победа на народот на Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во посета на општините Ново Село, Василево и Радовиш. На средбата со жителите на Добрашинци и Нова Маала Мицкоски...

Македонија 19.10.21 | 14:38

Ристов: Додека другите прават полиња од марихуана, ние се решивме за полиња со сончеви централи

Додека другите прават полиња од марихуана, ние решивме полиња со сончеви централи, рече денеска кандидатот за градоначалник на Радовиш, Ацо Ристов. Се наоѓаме на локацијата...

Македонија 19.10.21 | 14:13

Ацо Ристов: Големи проекти ќе донесат нови вработувања и повисоки плати во Радовиш

Кога имаш мотив и храброст, ништо не е невозможно. Радовиш заслужува големи работи. На градот му се потребни нова енергија и свежи идеи. Со посветеност, упорност, планирање...

Македонија 14.10.21 | 11:42

Ден на жалост во Радовиш по загинувањето на двајцата алпинисти

Советот на Општина Радовиш на вчерашната вонредна седница донесе одлука денешниот ден да се прогласи за ден на жалост заради трагично загинатите двајца алпинисти,...

Црна хроника 14.10.21 | 09:17

Обивинителството ги истражува причините за несреќата во Радовиш

Јавен обвинител од ОЈО-Радовиш заедно со кримтехничар од Министерството за внатрешни работи и инспектори за труд и безбедност при работа вчера извршија увид во рудникот...

Македонија 12.10.21 | 17:34

Ристов: Ќе го градиме Радовиш отпочеток

Ацо Ристов, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Радовиш денеска изјави дека општината со оваа власт со години назадува и потребно е нејзино градење...

Македонија 05.10.21 | 11:43

Ристов: Создаваме нова иднина – Радовиш ќе добие нов рекреативен, спортски, забавен парк

Кандидатот за градоначалник на Радовиш од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Ристов, најави проект за изградба на рекреативно-спортски, културен и забавен парк. Како што истакнува...

Економија 04.10.21 | 20:40

Мицкоски: Половина милион луѓе живеат со 150 денари на ден

На вечерашниот митинг во Радовиш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со повисоките цени, истакна дека покачените цени на основните производи...

Македонија 04.10.21 | 20:26

Мицкоски: Власта e исплашена, затоа што понудата на ВМРО-ДПМНЕ се нови, мотивирани и свежи кадри, да создадеме иднина која ќе роди нова надеж кај напатениот народот

Нам ни треба да создадеме нова иднина. Нова иднина која што се темели на шанси за обичниот човек. Надежта е способност да се виде светлината и покрај сите темнини. Иднина...

Македонија 04.10.21 | 20:23

Мицкоски: Излезете и покажете дали сте за иднина која заедно ќе ја создаваме, вие пристојните луѓе на кои ви е преку глава да бидете прескокнувани и омаловажувани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митингот во Радовиш порача дека големите одлуки зависат од народот, повикувајќи да излезат и да покажат дека...

Македонија 04.10.21 | 20:22

Мицкоски: Одбивам да бидам дел од политичарите кои ја тонат Македонија во афери и скандали, време е за нова иднина

Нам ни треба да создадеме нова иднина. Нова иднина која што се темели на шанси за обичниот човек. Надежта е способност да се виде светлината и покрај сите темнини. Иднина...

Македонија 04.10.21 | 20:20

Уште малку му остана апсолутна власт, време е да си замине, порача Мицкоски од Радовиш

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот митинг во општина Радовиш, му порача на Зоран Заев дека тој веќе се разделил со многуте партнери, а по...