Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски сподели фотографија од денешниот протест, на која постар човек мирно седнува на земјата во знак на протест и револт. Против полициските монтировки народот одговори мудро и решително.

На исценираното насилство од власта кое требаше да го исплаши народот, тој одговори со мудрост и уште поголема бројност.
Се поклонувам на овие луѓе, поради тебе народе. Одиме до крај со нашата борба. Ултиматум, НЕ благодарам!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.