Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги пости рударите од Македонска Каменица, а се сретна и со семејството на 13-годишното момче кое го загуби животот во сообраќајна несреќа.

Денеска бев во посета на рударскиот град Македонска Каменица каде што на граѓаните им изразив длабоко сочувство за трагичниот настан во кој животот го загуби 13 годишно момче.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.