Ознака: сочувство
Македонија 01.04.22 | 21:41

Сочувство од Османи за семејството на прерано починатиот Мемети

Со длабока тага ја примив веста за прераното напуштање на овој свет на поранешниот амбасадор Наим Мемети, вели министерот за надворешни работи Бујар Османи. Тој испраќа...

Македонија 23.11.21 | 15:25

Телеграма со сочувство од Ангеловска-Бежоска и НБ по повод автобуската несреќа во Бугарија

Гувернерката на Народната банка (НБ) Анита Ангеловска-Бежоска, испрати телеграма со сочувство по повод автобуската несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 македонски...

Македонија 23.11.21 | 12:50

Путин упати сочувство до Пендаровски за несреќата во Бугарија

Рускиот претседател Владимир Путин упати сочувство до претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски за загинатите граѓани во сообраќајната несреќа на...

Балкан 23.11.21 | 10:28

Рама: Нема зборови за утеха за оваа голема трагедија

Албанскиот премиер Еди Рама изрази искрено и длабоко сочувство за настраданите во сообраќајната несреќа во која 46 лица, главно македонски државјани го загубија животот. Во...

Балкан 23.11.21 | 10:03

Мицотакис и грчкото МНР со сочувство за автобуската несреќа

Преку официјалните „Твитер“ профили грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и Министерството за надворешни работи на Грција изразија сочувство до семејствата на загинатите...

Македонија 23.11.21 | 09:16

Сочувство од Шекеринска до семејствата на сите жртви во сообраќајната несреќа

Страшна трагедија! Сочувство до семејствата на сите жртви и брзо и целосно опоравување на сите повредени, напиша министерката за одбрана Радмила Шекеринска на нејзиниот...

Балкан 23.11.21 | 08:41

Србија е со вас, подготвена да пружи секаква помош: Вучиќ упати телеграма со сочувство по повод стравичната несреќа

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ упати телеграма со сочувство до претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев, по повод тешката сообраќајна...

Македонија 23.11.21 | 08:38

Вучиќ испрати телеграма со сочувство: Србија е покрај вас и подготвена да пружи секаква помош

Претсетаделот на Србија, Александар Вучиќ, испрати телеграма со сочуство до својот македонски колега, Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев, по повод стравичната...

Македонија 23.11.21 | 08:18

Радев изрази сочувство до Пендаровски за настраданите во несреќата во Бугарија

Бугарскиот претседател Румен Радев изрази сочувство до претседателот Стево Пендаровски за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Струма, во која автобус регистриран...

Македонија 23.11.21 | 08:14

Пендаровски изрази сочувство: Очекувам целосна истрага и одговорност за трагедијата

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски изрази сочувство до семејствата и блиските на загинатите во стравотната сообраќајна несреќа што се случила утрово на...

Македонија 09.09.21 | 13:56

Брнз: Моите мисли се со вас и со сите во Тетово погодени од оваа трагедија

Амбасадорката на САД во Скопје Кејт Мари Брнз изрази сочувство за настраданите во синоќешниот пожар во модуларната Ковид болница во Тетово. Тажни сме поради ужасните...

Балкан 09.09.21 | 12:21

Брнабиќ и српската Влада изразија сочувство до фамилиите и граѓаните на земјава

Со голема болка ја примивме веста за трагедијата што ја погоди вашата земја. Ова е многу тажен ден и граѓаните на Србија се со вас во овие тешки моменти, напиша Брнабиќ...

Македонија 09.09.21 | 11:42

Сочувство од Советот на Европа за пожарот во Тетово

Во име на 47 земји членки на Советот на Европа, генералната секретарка на Советот на Европа Марија Пејчиновиќ Буриќ, изрази сочувство до Македонија за настраданите...

Македонија 09.09.21 | 10:27

ВМРО-ДПМНЕ: Изразуваме длабоко сочувство до семејствата на жртвите, Заев и Филипче да не се кријат од јавноста

ВМРО-ДПМНЕ изразува големо жалење во врска со огромната трагедија и загубата на животи на наши сограѓани во текот на пожарот во модуларната болница во Тетово, се вели...

Македонија 09.09.21 | 10:09

Данела Арсовска: Нема зборови за утеха на семејствата во оваа голема трагедија

Кандидатката за градоначалничка на Скопје Данела Арсовска изразува длабоко сочувство по повод вчерашната трагедија во Тетово. Тага и неверување за она што се случи...

Здравје 09.09.21 | 09:21

ЕУ: Најдлабоко сочувство до семејствата и пријателите на жртвите – нашите мисли се со тетовци

Европската Унија изразува сочувство по трагедија што настана синоќа во модуларната болница во Тетово, јави дописничката на МИА од Брисел. ЕУ испраќа најдлабоко сочувство...

Балкан 09.09.21 | 08:59

Вучиќ со сочувство за пожарот во Тетово: Подготвени сме да пружиме секаква братска помош

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, упати сочувство по пожарот што избувна синоќа во ковид-болницата во Тетово. Вучиќ на Твитер напиша дека е исклучително погоден...

Калеидоскоп 18.11.20 | 21:18

Груевски за Костов: Прерано замина личност полна со енергија и ентузијазам за подобра иднина на Македонија

Поранешниот премиер, Никола Груевски, преку социјалните мрежи изрази сочувство и жалење за смртта на претседателот на партијата Лига на Власите во Македонија, Мите...

Македонија 18.11.20 | 17:10

Мицкоски изрази сочувство за смртта на Костов: Секогаш придонесуваше со својата мудрост и искуство

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испрати длабоко сочувство за смртта на претседателот на Партијата на Власите во Македонија, Мите Костов. Г-динот Мите...

Македонија 08.11.20 | 08:56

Мицкоски испрати сочувство до семејсвото на Ѓорѓи Наумов: Македонија е нашата прва и последна тврдина

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испрати сочувство до семејството на вчера починатиот Ѓорѓи Наумов, првиот министер за правда во независна Република...