Прв пат во живот би излегла на протест и би земала со себе сѐ што познавам. Многу ми е криво што не сум во Македонија!
Недозволиво е вечерва да останете дома!, напиша на Фејсбук Миа Костова.

Вечерва во 19 часот пред Влада е закажан народен протест против понижувачкиот предлог за Македонија од страна на Франција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.