Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во изјава за медиумите посочи дека министерот за надворешни работи Бујар Османи продолжувал да не ја говори вистината и да го манипулира народот, бидејќи тоа што се слушало од Софија е дека сигурно ќе нема преговори.

Единственото нешто кое што може да се случи е да се случи прва меѓу владина конференција“, вели Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.