Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Штип присуствуваше на прекрасниот проект за македонска патриотска музика Ц.

Македонија е жива, порача Мицкоски од Штип.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.