Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски преку статус на Фејсбук прашува зошто денес Ковачевски сака да ги избегне или одложи пратеничките прашања?

Тој пишува и дека Ковачевски знаел дека треба да одговара на прашања кои ги интересира целата македонска јавност, па затоа решил да не се појави во собранието.

-Зошто денес Ковачевски сака да ги избегне или одложи пратеничките прашања; Видете кој прв треба да му постави прашање и ќе стане појасно👇
#Лекарско2001, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.