Лидерот на Алијанса на Албанците Арбен Тававари денеска имаше интензивен ден. Актуелниот градоначалникот на Гостивар најпрвин ја одби понудата да биде претседателски кандидат на албанската опозиција а потоа побрза на средба со досегашниот премиер, а сега лидер на СДСМ Димитар Ковачевски.

Сигурно не му е лесно,бидејќи и тој самиот не не може да се одлучи дали е власт или опозиција.

Беше дел од владата на Заев, па силен опозиционер, па влезе пак во владата на Ковачевски, а сега е …не знаеме ни ние.

На Таравари не му пречеше што на двапати беше, или се уште е во коалиција со ДУИ по кои фрлаше дрвја и камења.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.