Овој е граѓанскиот сектор кој ќе го консултираше? Нано Ружин? Арсовски? Метаморфозис? Сѐ бивши кадри на сдсм и опортунисти. Тек сликите се ко да раздаваат. За среќа по фаците им се познава дека знаат колку е сатот – коментира Божидар Божиновски.

Претходно премиерот Димитар Ковачевски објави дека со претставниците на граѓанскиот сектор, експерти во различни области, професори, политички аналитичари дискутирале за европскиот предлог за просперитет на нашата земја. Но судејќи по присутните од фотографиите на Ковачевски Со претставниците на граѓанскиот сектор, експерти во различни области, професори, политички аналитичари дискутиравме за европскиот предлог за просперитет на нашата земја. Но судејќи според присутните на дискусијата кои се гледаат на фотографиите кои ги објави Ковачевски повеќе се работи за симулација на дискусија отколку на вистинска дискусија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.