Дарко Каевски од СДСМ гласаше вчера за прием на Косово во Советот на Европа. Тој еден од најистакнатите членови на СДСМ.Беше порттпарол а и директор на Агенцијата за млади и спорт.

Каевски е и албански зет. Негова сопруга е ќерката на Алберт Муслиу, тн. политички аналитичар кој во јавните настапи ги брани политиките на власта, посебно на ДУИ како главна партија.

Шура на Каевски пак е  Петрит Муслиу, конзул во Чикаго кој пред неколку месеци се однесуваше арогантно со Македонци кои дошле да прашаат за процедура за нов пасош.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.