Ознака: дарко каевски
Македонија 06.07.22 | 23:46

Kaевски: Граѓаните никако да не подлегнувааат, апелираме на смиреност

Мицкоски не е никаква жртва, туку режисер на крваво сценарио. Крваво сценарио на Мицкоски и неговите коалициски партнери Левица и Алијанса, крваво сценарио кое не успеа,...

Македонија 26.05.22 | 22:55

Арсовски до Каевски: Каде ви е Катица Јанева?

Жестока дебата меѓу портпаролите на СДСМ, Дарко Каевски и на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. По меѓусебните партиски обвинувања,...

Македонија 05.05.22 | 15:16

Каевски: Парламентарното мнозинство е стабилно, изборите ќе бидат во 2024 година

Портпаролот и пратеник на СДСМ, Дарко Каевски денеска, одговорајќи на новинарско прашање, рече дека парламентарното мнозинство е стабилно и дека изборите ќе се одржат...

Македонија 20.04.22 | 14:16

ВМРО-ДПМНЕ му поставува две домашни на Каевски: Да го праша Ковачевски зошто дозволи фашизам во Битола и да се описмени

Од ВМРО-ДПМНЕ му дадоа, како што велат, две домашни задачи на портпаролот на СДСМ Дарко Каевски: 1. Да го праша Ковачевски зошто дозволи промоција на фашизмот во Битола. 2....

Македонија 31.03.22 | 23:29

Ѓоргиев: Дарко Каевски, дај ја формулата за богатење, да си купам акумулатори за скутерот за инвалиди

Благојчо Ѓорѓиев од Кочани, поранешен специјалец преку социјалните мрежи го запраша Дарко Каевски од СДСМ како се заработуваат толку пари, односно која е формулата...

Македонија 30.03.22 | 11:46

Стоилковски: Зошто Каевски во анкетниот лист крие куќа во Волково?

Цела недела СДСМ и од нив раководените државни институции коишто треба да се борат со корупцијата и да работат на градење правна држава со кредото „нема повластени...

Македонија 27.03.22 | 17:05

ВМРО-ДПМНЕ: Каевски пред да зборува за било што, да објасни како во една година направи хациенда со базен и купи стан

Каевски пред да зборува за било што, да објасни како во една година направи хациенда со базен и купи стан. Каевски во 2020 година на местото на својата стара трошна куќа...

Македонија 26.03.22 | 13:13

Стоилковски: Како во иста година Дарко Каевски со директорска плата купил стан и изградил луксузна куќа во Скопје?

Портапаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски јавно прашува како пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски стекнал значаен имот. Реакцијата на Стоилковски ја пренесуваме во...

Македонија 26.03.22 | 09:25

ВМРО-ДПМНЕ: Каевски да докаже како стекнал 4 милиони на сметка, хациендата во Волково и станот кој го купил сам

Каевски да докаже како ги стекнал 4 те милиони на сметка, хациендата во Волково и станот кој го купил сам, ДКСК да отвори случај, се вели во партиското соопштение на опозициската...

Македонија 25.03.22 | 13:56

Стоилковски: Дали Каевски изградил дивоградба во Волково?

Дарко Каевски, пратеник и најновиот портпарол на СДСМ, должи одговори пред јавноста дали е дивоградба семејната медитеранска хациенда во Волково, општина Ѓорче Петров,...

Македонија 23.03.22 | 08:57

ВМРО-ДПМНЕ: Каевски од голтар преку функционер од СДСМ до милионер, на само 30 години има 4 милиони на сметка и стан

Дарко Каевски од голтар преку функционер од СДСМ до милионер – на само 30 години 4 милиони на сметка и стан, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Дарко Каевски...

Македонија 22.03.22 | 14:41

Стоилковски до Каевски: Голтар влезе во политиката на сметка стави 4 милиони и купи станови во кеш

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски му упадна во прес-конференцијата на Дарко Каевски од СДСМ. Каевски држеше прес-конференција инспириран од изјавата на Христијан...

Македонија 03.03.22 | 11:30

Дарко Каевски е нов портпарол на СДСМ

Извршниот одбор на вчерашната седница го назначи Дарко Каевски за нов портпарол на СДСМ по изборот на Костадин Костадинов за градоначалник на општина Струмица. Каевски...

Македонија 14.02.22 | 09:19

Од СДСМ е, се вика Дарко и има 4 милиони во банка

Aктерот Сашо Тасевски прашува како Дарко Каевски заработил 4 милиони во банка и дали можеби СДСМ е клуб на милионери, а не социјалдемократска партија  

Македонија 13.02.22 | 14:48

ВМРО-ДПМНЕ: Каевски да објасни како се стига до три стана и сметка од 4 милиони со државна плата

Ја разбираме нервозата во СДСМ поради слабиот рејтинг и поради тоа што многу брзо ќе треба да се соочат со одговорност за криминалот кој го прават сложно со ДУИ, порачуваат...

Македонија 13.02.22 | 14:30

Герила акција на Наум Стоилковски: Среде прес го праша Каевски за неговите 4 милиони во банка, овој се вцрвени како експрес лонец

Герила акција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, кој дојде за време на прес-конференција на Дарко Каевски и го праша како тој на 30-годишна возраст стекнал...

Македонија 11.02.22 | 18:00

ВМРО-ДПМНЕ: Партијата има нова генерација, денешните признанија во судскиот процес се доказ за постоење брутален политички прогон и терор од страна на власта

Има ли некој воопшто во СДСМ кој размислува разумно па го мести Дарко Каевски да изнесува лаги и клевети. Ако размислуваа разумно немаше сигурно да го пуштат Каевски...

Македонија 30.01.22 | 15:46

Каевски: Избори ќе има во 2024 година, сега сме силно фокусирани на решавање на кризата

Пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски, на прес-конференција изјави дека во делот на изборите, како политичка партија имаат јасен став дека изборите ќе бидат редовни и ќе...

Македонија 26.01.22 | 20:19

Каевски: Во следните шест месеци ќе ги решиме сите отворени прашања со Бугарија

Во наредните 6 месеци ќе ги надминеме сите овие отворени прашања со Бугарија, при што ќе се зачувуваат црвените линии и достоинството, вели пратеникот на СДСМ, Дарко...

Македонија 02.12.21 | 22:56

Каевски: Важно е да имаме функционално мнозинство во Собранието за да можат да се донесат законите во интерес на граѓаните

СДСМ организира внатрепартиски избори за претседател на партијата на демократски начин и тој демократски капацитет се рефлектира и на изборите закажани за 12 декември...