Ознака: дарко каевски
Македонија 03.09.23 | 09:22

Каевски: Уставните измени ќе бидат донесени до крајот на годината

Пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски е убеден дека уставните измени ќе бидат донесени до крајот на годината, односно дотогаш тој очекува да се заврши собраниската седница...

Македонија 02.09.23 | 20:19

Каевски не даде одговор зошто ја монопилизираа декларацијата за Илинденското востание

Дарко Каевски на интервјуто демонстрираше како Мали Ѓокица подразбира институции, држава и демократија. Впрочем тоа е типичен пример за тоа како цело СДС се однесува...

Македонија 26.07.23 | 18:30

Каевски ја заборави резолуцијата за Илинденското востание

Резолуцијата за Илинденското востание, која ја најави пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски, се уште ја нема во Собранието. Иако од СДСМ најавија дека ќе ја испрателе до...

Македонија 23.07.23 | 13:03

Каевски: СДСМ ќе предложи Резолуција за Илинден во македонското Собрание

СДСМ во вторник ќе предложи Резолуција за Илинден во македонското Собрание, најави денеска портпаролот на партијата, Дарко Каевски. Илинден е еден од најсветлите празници...

Македонија 16.07.23 | 12:27

Каевски: Градоначалниците на ДПМНЕ целосно ги разочараа граѓаните

Поминаа 20 месеци од мандатот на локалната власт на ДПМНЕ во над 40 општини низ државата. Заклучокот е дека градоначалниците на ДПМНЕ целосно ги разочараа граѓаните и...

Македонија 19.04.23 | 09:38

Каевски: Договорот со Бехтел и Енка не се крие, туку постои дел што означува доверливост

Пратеникот Дарко Каевски од СДСМ во емисијата 24 Отворено рече дека договорот со Бехтел и Енка не се крие туку постои дел што означува доверливост и се прават анализи...

Македонија 19.04.23 | 09:04

Каевски призна дека ќе плаќаме десетици илјади евра пенали ако работната недела не се продолжи за 20 часа

Во емисијата „Отворено“ на Телевизија 24 пратеникот од редовите на СДСМ Дарко Каевски призна дека доколку не се донесат законските измени за договорот за „Бехтел и...

Македонија 12.04.23 | 15:52

Kaевски го демантира Артан Груби: Договорот за изградба на коридорите 8 и 10д ќе биде објавен

Договорот за изградба на коридорите 8 и 10д ќе биде објавен и сите, апсолутно целата јавност, граѓаните, новинарите ќе имаат можност да го видат. Тоа е обемен договор, некаде...

Македонија 07.04.23 | 13:12

Каевски не ја разбира сиромаштијата во која живее народот, затоа што е милионер

Дарко Каевски не ја разбира сиромаштијата во која живее народот, затоа што е милионер, му порачаа од ВМРО-ДПМНЕ, потсетувајќи дека пратеникот од СДСМ на триесетина година...

Македонија 10.02.23 | 08:38

Каевски: Алтернатива ги поддржува принципите за кои се залага Владата

Пратеникот и портпарол на СДСМ Дарко Каевски, во емисијата „24 Анализа“ на телевизија 24 истакна дека е постигнат договор на програмските принципи како политички партии...

Економија 29.01.23 | 15:29

Милионерот Каевски треба да знае дека со Ковачевски и СДС нема инвестиции во ТИРЗ, инвеститор е само Пиксел груп основана од премиерот, а управувана од неговиот кум

Милионерот Каевски треба да знае дека со Ковачевски и СДС нема инвестиции во ТИРЗ, инвеститор е само Пиксел груп основана од премиерот, а управувана од неговиот кум.,...

Економија 29.01.23 | 15:03

Каевски се пофали со успешни економски политики на СДСМ: Рекордни инвестиции од 465 милиони

Портпаролот на СДСМ, Дарко Каевски, на прес-конференција изјави дека преку одговорните, ефикасни и навремени мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, успеале...

Македонија 18.01.23 | 22:58

Стоилковиќ: Шест месеци го кријат „детето“ Каевски, главен албански лобист за УЧК и отфрлање на извештајот за Жолтата куќа

Главен лобист за собирање потписи за отфрлање на извештајот на Дик Марти за Жолтата куќа во Косово и Метохија е Дарко Каевски, изјави вечерва за ТВ Алфа пратеникот Иван...

Твитови 22.12.22 | 19:01

Играј си дете, дедо ти Муслиу ја ограби Еуростандард Банка, имаш пари за три животи

Играј си дете, дедо ти (Алберт Муслиу) ја ограби Еуростандард Банка имаш пари за три животи Пратеникот Каевски си играше игрици за време на Собраниска комисија, граѓаните...

Македонија 21.12.22 | 22:29

Првпат ми се случува, вели Каевски за видеото каде игра игри на Собраниска комисија

Во изјава за Фактор Дарко Каевски пратеникот од редовите на СДСМ кој играше видео игри за време на вчерашната Собраниска комисија додека од говорница говори професорката...

Македонија 21.12.22 | 15:54

Пратеникот Каевски си играше игрици за време на Собраниска комисија, граѓаните бесни: „За ова ли ве плаќаме“

Додека говореше пратничката Гордана Силјановска-Давкова од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Дарко Каевски од СДСМ играше видеоигри за време на Комисијата за политички...

Македонија 01.10.22 | 13:28

Каевски: СДСМ се грижи за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ удира по џебот на граѓаните за провизии

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Дарко Каевски денеска на прес конференција посочи дека партијата се грижи за граѓаните, додека пак ВМРО-ДПМНЕ удира по џебот на граѓаните...

Македонија 27.09.22 | 20:12

Новинарот Христов до Каевски: Немате кворум за носење на закони затоа што пратениците ви заминаа на одмор

Новинарот Боби Христов во вечерашната емисија во „Топ тема на Ваша страна“ на телевизија Телма му порача на портпаролот и пратеник од СДСМ, Дарко Каевски дека не можат...

Македонија 06.07.22 | 23:46

Kaевски: Граѓаните никако да не подлегнувааат, апелираме на смиреност

Мицкоски не е никаква жртва, туку режисер на крваво сценарио. Крваво сценарио на Мицкоски и неговите коалициски партнери Левица и Алијанса, крваво сценарио кое не успеа,...

Македонија 26.05.22 | 22:55

Арсовски до Каевски: Каде ви е Катица Јанева?

Жестока дебата меѓу портпаролите на СДСМ, Дарко Каевски и на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. По меѓусебните партиски обвинувања,...