Другарки и другари, можеби е време да се заштитиме од „свинската чума“!

Секоја сличност со свињолики човекоиди, кои одлучуваат за нашата иднина (како колектив), е случајна!, коментира актерот, Владо Јовановски.

Македонија…

 

Македонците, македонскиот јазик,

 

култура,

 

историја,

 

меморија,

 

преданија,

 

писанија,

 

посланија, 

кои се длабоко втемелени во светското, цивилизациско наследство, не стравуваат од „Африканската чума“.!

 

П.С.

 

Не бидете свињи…!

 

Да бидеме Човеци!

 

Да живее Македонија!

 

Македонија, со чист макеоднски идентитет и суверенитет!!! – пишува Јовановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.