Ознака: владо јовановски
Македонија 15.02.20 | 14:01

Јовановски: Името Рашела Мизрахи е испишано на камен, на македонски и на еврејски јаик, за век и веков

Името Рашела Мизрахи е испишано на камен, на македонски и на еврејски јаик, за век и веков – напиша на својот Фејсбук профил актерот Владо Јовановски.

Македонија 18.01.20 | 18:25

Јовановски: Кога ќе дојде Мурто на власт, Дудуш да се востоличи во министер за опомени

Актерот Владо Јовановски реагира за судската опомена за градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, откако призна дека физички го нападнал Демир Исмаил и изрази...

Македонија 30.12.19 | 20:30

Владо Јовановски: Победата има ново име – Игор Дурловски!

Актерот Владо Јовановски со восхит го коментира статусот на Фејсбук на оперскиот пејач Игор Дурловски: „Моја ретроспектива на 2019-та. Го победив ‘системот’ кога изгледаше...

Твитови 13.12.19 | 22:30

Владо Јовановски: Додека ние лаеме, кој кого и за колку сакал да го е*е, отиде карванот!“

Додека ние лаеме, кој кого и за колку сакал да го е**, отиде карванот…! Да се разбереме, кога велам карванот, не мислам на Европа. Таа одамна е замината од овде… ( Кадмо,...

Македонија 21.11.19 | 15:39

Јовановски: Оваа генерација на Македонци може да преџвака толку многу ѓубре, што и лебарките можат да ни позавидат

Продавај магла, продавај лајна се купуваат, вели актерот Владо Јовановски, кој со цитатот до „Црна дупка“ на Горан Стефановски се обиде да ја опише моменталната ситуација...

Македонија 31.10.19 | 23:52

Јовановски: Ако исчезнат кодошите, Македонците ќе мора самите себе да се кодошат!

Македонскиот актер и некогашен предводник на движењето „За заедничка Македонија“ Владо Јовановски преку „Фејсбук“ упати порака за кодошењето. Да се живи и здрави...

Култура 25.09.19 | 20:20

Дурловски: Владо е глумчиште, во мала улога беше голем, вам ви преостанува да пливате во океанот од измет кој сами си го создадовте

Оперскиот пејач Игор Дурловски застана во одбрана на неговиот колега и некогашен соборец од редовите на „За заедничка Македонија“, актерот Владо Јовановски, за кого...

Македонија 16.08.19 | 09:21

Владо Јовановски: За тоа што ја бришат ѕвездата од Кутлеш

Тоа што ја бришат ѕвездата од Кутлеш, дури и од шахтите, ич да не ви чуе ….. Не е така како што изгледа во овој миг, (бришење на идентитет…) Тие, брусејќи ја, само ја гланцаат! Да...

Македонија 06.08.19 | 23:15

Владо Јовановски: Да му умре рекетот на комшијата

Актерот Владо Јовановски, еден од борцитеза „За заедничка Македонија“ на ироничен начин ја коментира македонската криминална реалност, а повод е актуелниот случај...

Македонија 25.06.19 | 11:50

Гоце апостоле, прости му на македонскиот народ

Актерот Владо Јовановски бара прошка од апостолот на македонската револуционерна борба, Гоце Делчев за, како што вели, оглувениот македонски народ. ОГЛУВЕНО СЕМЕ! Гоце...

Македонија 23.06.19 | 19:34

Единствено нешто во кое сум сигурен е дека оќоравената војска на Самоил е македонска

Актерот Владо Јовановски преку својот Фејсбук профил објави интересен статус во кој го коментира потеклото на истакнати личности од македонската историја, со акцент...

Македонија 07.06.19 | 22:53

Јовановски: Сите пари на светов да ми ги дадетe, навредливо за мене е

По информацијата дека околу два милиони евра побарале од државата помилуваните од 27 април. Актерот Владо Јовановски се преку Фејсбук статус испрати порака до јавниста...

Култура 30.05.19 | 13:46

Владо Јовановски дел од екипата која ќе игра во новата претстава на МНТ „Бесачи“

Актерот Владо Јовановски е дел од екипата која ја подготвува новата претстава во Македонскиот народен театар (МНТ) „Бесачи“ чија премиера се очекува во средината на...

Македонија 08.04.19 | 22:54

Јовановски: НАТО пионери и НАТО пионерки од цел свет, обединете се!

Актерот Владо Јовановски со парафраза на комунистичката парола за обединувањето на пролетерите од сите земји ја коментира појавата и на поетски души на предизборните...

Македонија 11.01.19 | 23:16

Прво направи си земја, после прави си човек

Човекот кој ја велича „Мојата чудесна земја“ и кој за неа гниеше во затворот во Шутка, актерот Владо Јовановски, не остана нем ниту денеска која неговата чудесна стана...

Македонија 21.12.18 | 21:38

Рускоска: Дамовски, Илиевски и Дурловски не ги исполнуваат условите за амнестија

Обвинителката Вилма Рускоска во вечерашното гостување во емисијата „360 степени“ на Алсат изјави дека веќе се поставени основите за тоа кој од обвинетите за настаните...

Македонија 06.12.18 | 21:54

Љубиша, смеј се таму и уживај во рајот, зашто овде во ова трло за стрижење овци живите им завидуваат на мртвите!

Денеска замина познатиот македонски режисер и политичар, професорот Љубиша Георгиевски. Актерите, пријателите, политичарите, познаниците се простуваат од човекот...