И градоначалникот на Струмица и портпарол на СДСМ Костадин Костадинов денеска испрати порака за единство во неговата матична партија.

Единството е големината и моќта на нашето функционирање и на сите животни
победи!
Тоа сме го покажале и докажале!
Двигателот за чекорење напред е нашата поврзаност, како големо семејство!, напиша тој социјалните мрежи објавувајќи фотографија од поранешниот лидер на партијата Зоран Заев.

Порака за обединување во СДСМ испрати и пратеникот Мартин Костовски:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.