Ознака: костадин костадинов
Македонија 26.04.21 | 08:42

Костадинов: Јас нема да коментирам ништо по протестот на ВМРО-ДПМНЕ

По вчерашниот протест за ослободување на осудените за настаните во Собранието на 27 април 2017 година,  пратеникот од редовите на СДСМ Костадин Костадинов на својот Фејсбук...

Македонија 17.04.21 | 11:54

Братот на Фијат Цаноски до Костадинов: Торбешки глас за вас НЕ!

Бизнисменот Томор Цаноски, брат на бизнисменот и политичар Фијат Цаноски, реагираше на пораката на портпаролот на СДСМ и пратеник Костадин Костадинов, од Собранието...

Македонија 13.04.21 | 15:11

Арсовски: СДСМ со лажни вести дефокусираат од аферите „Мафија“, „Наркокартел Заеви“, „Тајни хонорарци“…

Фејк њуз креиран од кујната на СДСМ, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски за обвинувањата од СДСМ дека пратеникот и функционер од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски...

Македонија 06.04.21 | 13:43

Костадин Костадинов стана извор на лажни вести

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов станува извор на лажни вести. Тој денеска објави нова лага   дека постои наводен огромен коруптивен скандал со дел од пратениците...

Македонија 06.04.21 | 13:12

Николоски: СДСМ падна толку ниско што клеветат меѓународни организации и врвни европски политичари за да ме оцрнат

СДСМ падна многу ниско и мора да измислуваат работи, бидејќи не знаат поинаку, а клеветат како нарачка од причина што Заев нема одговори на моите прашања, поврзани со...

Македонија 18.03.21 | 16:54

Мицковски: Овој ли е тој струмички дух за кој збореше Залижаниот од Муртино?

Јавноста е згрозена, но и длабоко вознемирена откако се појави снимка, на која група мажи, меѓу кои и „вооружени со палки и стапови“ тепаат еден човек среде бел ден на...

Музика 16.03.21 | 21:10

Костадинов во одбрана на Гавранлиев: Многумина се обиделе, но не успеале да ја скршат таа чудна струмичка стремеж за перфекционизам

Интересно, некои луѓе низ годините се обиделе, за жал и сега се обидуваат да го скршат струмичкиот дух, струмичкиот непокор, струмичката храброст, струмичката спремност,...

Македонија 11.03.21 | 22:34

Љупчо Николовски и Костадин Костадинов ги има на избирачки список во Софија

Дали заменик претседателот на Владата, задолжен за борбата против корупцијата и криминалот, Љупчо Николовски од СДСМ заедно со портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов,...

Македонија 11.03.21 | 13:14

Стојаноски до Костадинов: Повтори ја лагата за бугарските пасоши за да те тужам, а парите ќе одат за Музејот на холокаустот подигнат за жртвите убиени од бугарските фашисти

Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ реагира на провокацијата на Красимир Каракачанов, дека наводно имал бугарски пасош. Тажно е и жално што Министер за одбрана на земја членка...

Македонија 10.03.21 | 13:19

Стоилковски до Костадинов: Нема лек за сите дијагнози, особено за твојата Костадине!

Нема лек за сите дијагнози, особено за твојата Костадине ! #Пациент #Манулач #ГлупавостаЕНемерлива, напиша на Фејсбук, портпаролот на ВМРО ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Македонија 10.02.21 | 23:26

Стоилковски за Костадинов: Е нема друг ваков кловн што се мести за крадоначалник

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го коментира статусот на портпаролот на СДСМ Коста Костадинов, со кого се во отворена војна со преписки, дека конечно ќе се...

Македонија 04.02.21 | 08:27

Илиевски: АУ СИНЕ, конечно!! ВМРО биле виновни за тоа што не набавија вакцини

Богдан Илиевски ја коментира изјавата на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, дека ВМРО-ДПМНЕ било виновно за тоа што власта не успеала да набави вакцини против...

Македонија 19.01.21 | 21:42

Стоилковски: Коки, имаш путер на главата, си лапал багатела имот, а?

Го молам присутниот џган да не го реди во уста ВМРО-ДПМНЕ. Туку интересно е како се почуствува повикан да одговори? Куќа во Струмица, стан во Скопје, кола, нов мотор, викендица,...

Естрада 15.01.21 | 10:36

Нека љубовта трае до последниот атом: Костадин Костадинов ја запроси Марија

Пратеникот и портпарол на СДСМ, струмичанецот Коста Костадинов ја запроси својата девојка Марија Десанова, со која подолг период е во врска. Тој ја сподели убавата вест...

Македонија 26.12.20 | 09:31

СДСМ вовела смени во Собранието да ја „чува“ опозицијата, Костадино прв на ноќна смена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја откриваат новата тактика на СДСМ за преживување на филибастерингот на опозицијата.  Со новиот систем, пратениците на Заев се менуваат на...

Македонија 14.12.20 | 09:46

За Косте и Николов кафаните работат и после полноќ, ги нема специјалците да упаднат

За обичните смртници важат сите закони, а за моќниците се отвараат и кафани после полноќ, реагираат корисниците на социјалните мрежи коментирајќи ја фотографијата...

Твитови 09.12.20 | 16:17

Владата што доби 10 датуми во 4 години обвинува за лажни вести


Македонија 06.12.20 | 12:10

Странски ботови платени со наши пари ги ретвитаат твитовите на Костадин Костадинов

Плаќа ли власта луѓе за да ги реобјавуваат твитовите на пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов. Со вакво обвинување денеска излезе актерката Софија Куновска,...

Македонија 04.12.20 | 22:29

Стоилковски: Костадине, што продавате сега од идентитетот? Каде е датумот „добиен“ од пред две години

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, јавно го праша својот колега од СДСМ, Костадин Костадинов, кој дел од македонскиот идентитет сега е на ред за продавање. Стоилковски потенцира...

Вести 30.11.20 | 09:37

СДСМ како раштиман оркестар, Костадинов негира, додека премиерот во заминување Заев потврдува дека имало преговори во Софија

СДСМ како раштиман оркестар, Костадинов негира, додека премиерот во заминување Заев во изјава за медиум потврдува дека имало преговори во Софија. Според нашите информации...