На социјалните мрежи се шири архивска видеоснимка, на која се гледа како градоначалникот на Дебар од ДУИ Хекуран Дука рецитира песна за поранешниот претседател на СФРЈ, Јосиф Броз Тито, пишува Инфошќип.

Снимката е од 1978 година кога Дука бил дел од литературната секција во училиштето. Ентузијазамот и жарта со која му пишувал и рецитирал песни на Јосип Броз Тито и денес живо зрачи од црно-белата снимка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.