Ознака: Хекуран Дука
Македонија 15.11.21 | 08:48

ДИК: Во вториот круг во Дебар најмногу гласови освоил Хекуран Дука од ДУИ

Според првичните резултати што половина час по полноќ ги објави Државната изборна комисија, од гласањето за вториот изборен круг, најмногу гласови добил Хекуран Дука,...

Вести 28.07.20 | 21:15

Од граѓаните бараме строго почитување на мерките, вели дебарскиот градоначалник

Општинскиот Оперативен штаб на Дебар, со кој раководи градоначалникот Хекуран Дука, ја разгледа епидемлошката состојба со Ковид-19, во втората фаза од болеста, која на...

Македонија 13.05.20 | 17:49

ДУИ преку Дука бара за трипати да се зголемат тестирањата за Ковид 19

Демократската унија за интеграции, албанскиот коалициски партнер во Владата денеска на прес – конференција која ја одржа дебарскиот градоначалник, Хекуран Дука, кадар...

Македонија 04.05.20 | 14:45

Градоначалникот на Дебар: Битката со короната ја добиме ама не и војната

Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука, на денешната прес-конференција рече дека е добиена битката со Ковид-19, но не и војната, за што апелираше до граѓаните и понатаму...

Вести 29.03.20 | 15:36

Градоначалникот на Дебар им се заблагодари на жителите за однесувањето во кризата

Безбедносната состојба на подрачјето на општина Дебар е добра. Во изминатите 24 часа не се забележани никакви проблеми во однос на владините мерки. Им благодарам на граѓаните...

Здравје 24.03.20 | 17:36

Дебар има потреба од дополнителен медицински кадар

Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука, кој раководи со општинскиот оперативен штаб, на денешната редовна прес конференција информираше дека потребен е дополнителен...

Македонија 21.04.19 | 22:25

Аголи го призна поразот и му честиташе на Дука

Кандидатот за градоначалник на Дебар, Арбен Аголи од Алијансата за Албанците го призна поразот на денешните предвремени локални избор за градоначалник на Дебар. Аголи...

Македонија 21.04.19 | 21:26

Хекуран Дука прогласи победа во Дебар

Според првичните информации од Изборниот штаб на дебарскиот огранок на ДУИ, кандидатот на оваа партија, Хекуран Дука е новиот градоначалнк на Дебар. Тој на денешните...