„Да Ве има почесто и погласно“, му порача во роденденската честитка професорката Ана Павловска Данева на некогашниот лидер на СДСМ и премиер и претседател на Македонија, Бранко Црвенковски.

Среќен роденден на Претседателот Црвенковски, мојот учител и пријател!
Да славите уште многу јубилеи, да Ве има почесто и погласно, пишува таа.

Црвенковски го прослави јубилејниот 60 роденден.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.