Со вака компонирано ВМРО-ДПМНЕ, со ваков лидер и народ Македонија никогаш нема да умре, рече во вчерашната емисија „Само интервју“ Ламбе Арнаудов.

За лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, ова е потврда дека она што го работат е вистината за која вреди да се борат.

И само би додал дека за ова ВМРО-ДПМНЕ кое го обединува народот и станува како никогаш порано во опозиција силно и напредно е заслужен секој еден член и македонскиот народ и граѓанин поради кои постоиме, вели Мицкоски во благодарноста до Арнаудов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.