Ознака: ламбе арнаудов
Колумни 27.06.21 | 09:15

Македонијо! Не менувај што не се менува, смени го Заев!

Во дамнешно време, некој си моќен и мудар владетел, кога почувствувал дека е време да го отстапи тронот, никако не можел да се определи на кого од двајцата синови да го...

Колумни 08.06.21 | 13:22

Зоране, Македонија нема да умре иако ти ја труеш

Ламбе Арнаудов ВМРО 128 години ја брани, чува, возобновува, воскреснува и ја одржува во живот Македонија. ВМРО-ДПМНЕ ќе го прави тоа и во наредните 128 години, и ако треба...

Колумни 21.05.21 | 21:37

Како десертот на НКВ Кралицата Елизабета II ѝ помогна на Македонија

Кога ќе кренеш рака, макар и на најслабиот добро наоружај се, не се знае каде се крие храброста која е пресудна за секоја извојувана победа, без оглед на силата на противникот. Во...

Колумни 23.04.21 | 12:13

Македонија ги памети своите!

Ламбе Арнаудов Прегрни ја МАКЕДОНИЈА и твоите раце никогаш нема да се празни. Направете го тоа како што го прават УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ, на кои им ја посветувам оваа колумна,...

Колумни 30.03.21 | 20:57

Ламбе Арнаудов: Македонија! Наша желба секаква

Ламбе Арнаудов Текстов им го посветувам на оние лигуши, кои наместо храброст одбраа понижување, наместо почит, презир, на оние кои слободата ја приграбуваат за себе...

Колумни 22.02.21 | 20:43

Заев! Да беше паметен, како што НЕ СИ, ќе избегаше и ТИ

Ламбе Арнаудов Вака, Зоране те жалам. После толку многу бегства, сигурен сум некој ќе застане и ќе го запре овој лесен проток и ќе го затрупа тунелот за бегство на должниците...

Македонија 15.02.21 | 19:44

Арнаудов: Вистинскиот попис ќе го организира ВМРО-ДПМНЕ следната година

Забранувајќи ја употребата на Македонија, македонски, власта поскаува и ВМРО-ДПМНЕ да го згаснат, а партијата е единствен бедем кој ја брани Македонија, рече Ламбе Арнаудов...

Македонија 15.02.21 | 19:25

Арнаудов: Заев од Мицкоски се плаши како ѓаволот од темјан

Вистинските вмровци имаат еден пат, а тоа е љубовта кон Македонија. А ова што се прави сега со некакво закажување на конгрес е крајно неосновано, рече Ламбе Арнаудов...

Колумни 06.02.21 | 23:50

За Гоце

Ламбе Арнаудов Ламбе Арнаудов: Зоране, Стево не бевте на гробот на Гоце и да одевте нема да ве ПРИМЕШЕ “На небото има ѕвезда и БИК се нарекува На друг БИК велат дека земјата...

Колумни 18.01.21 | 09:38

Заев и Пендаровски, ВИЕ ГО ЗАПАЛИВТЕ бугарското знаме

Ламбе Арнаудов  Зоран Заев, Стево Пендровски со вашата антинационална, антидржавна, антицивилизациска негаторска политика кон својот народ и татковина сте директни...

Колумни 06.12.20 | 15:25

Заевата „Доли“ држава

Ламбе Арнаудов Во овие тешки, претешки денови на црнилиште што се надвисле на Македонија, кога македонскиот народ се бори за својот опстанок, душманите безмилосно газат,...

Колумни 23.11.20 | 12:32

Сите сме Христијан!

Ламбе Арнаудов Во време на Втората светска војна, кога низ Европа дивееше нацистичката идеологија, во една мала држава со голем човек крал КРИСТИЈАН Десетти, се случи...

Колумни 20.09.20 | 16:36

Пресметката помеѓу Гоце и Тито во „ОК“ Собранието на Република Македонија на 08-01-1991

Ламбе Арнаудов Текстов е голема благодарност и е посветен на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој во овие тешки и претешки историски моменти за опстанокот...

Колумни 15.08.20 | 16:34

Заев гробару! Зарем сѐ уште не ја потроши омразата кон Македонија?

Ламбе Арнаудов   Продолжи, што повеќе ти трае омразата толку подлабоко пропаѓаш. А, ние, ние со нашата љубов, вера и надеж против твојата омраза и многу скоро ќе видиме...

Колумни 10.08.20 | 09:40

Драган Богдановски се превртува во гробот кога гледа како „печалбари“ се обидувале да ја „спасат“ ВМРО-ДПМНЕ!

Ламбе Арнаудов, Ѓорѓи Малковски, Манојил – Мане Јаковлески Во последно време сведоци сме на низа активности кои се насочени да се дискредитира и дестабилизира политичката...

Колумни 18.07.20 | 23:10

Мане и Ламбе до Христијан: Ти си вистинскиот човек во време и место за лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Ламбе Арнаудов Господине Христијан Мицкоски, прво прости ни на нашата дрскост, и сега ТИ послушај не нас. Откога си лидер на ВМРО ДПМНЕ се докажа дека си ЦЕЛНА личност...

Колумни 06.07.20 | 08:42

Внимавајте, кога Заев ја става раката на срце, сите нè става на к**от

Ламбе Арнаудов Безбели сега на сите им е јасно зошто Македонија се наоѓа на ова дереџе. Да те води еден тип со помрачен ум, настран и изопачен антинароден политички сексохолик,...

Колумни 03.07.20 | 15:50

„Немој да му го земате сонот на народот“ – Христијан Мицкоски

Ламбе Арнаудов Глупавите луѓе постојат на светот за да ги засрамат мудрите, само што при тоа мудрите и понатаму остануваат мудри, а глупавите стануваат уште поглупави. Толку...

Колумни 18.06.20 | 17:39

Ламбе Арнаудов: Уапсете го Заев и ќе се соблече угол гол како Кате

Ламбе Арнаудов Господа шарени револуционери, умееа ли слободата, правдата и „животот за сите“да ви ја пеат песната што вие нив им ја пеевте додека марширавте, дивеевте,...

Колумни 09.05.20 | 12:27

Апологетството во МАНУ

Ламбе Арнаудов Вистинските луѓе своите човекови вредности ги потврдуваат тогаш кога принципите што ги поседуваат ги практикуваат и кога истите се непријатни за нив. Токму...