Поранешниот министер за образование и сегашен пратеник, Арбер Адеми, со предмети фрлаше низ собраниската сала и кон пратениците.

Пратеникот Миле Лефков објави шокантно видео од случувањето во Собранието. На снимката се слуша како пратениците му викаат „Кај се наоѓаш“ додека тој со тацна фрла и ја крши собраниската опрема.

Понижување, насилство и навреди во Собрание! Македонија наместо Европа стана див запад со „каубоите“ од власта – напиша пратеникот Лефков.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.