Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на срамното однесување на поранешниот министер за образование и сегашен пратеник на ДУИ, Арбр Адеми, за време на собраниска седница на Комисијата за европски прашања.

Вака се однесува претседателот на КЕП!

 

Понижување, насилство и навреди во Собрание! Македонија наместо Европа стана див запад со „каубоите“ од власта – реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.