Активистката Мерсиха Смаиловиќ ја потсетува власта дека учениците од второ и петто оделение се уште немаат учебници.

Има ли барем ко-пилот во авионов, зш за пилот ни е јасно дека нема.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.